Çelik Yapı

Firmamız çelik yapılar konusunda uzmanlaşmış olup imalat faaliyetlerini İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 4000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında sürdürmektedir.

Ekonomik çelik konstrüksiyon çözümlerimizi 1975 yılından beri İzmir çevresi, Ege Bölgesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki projelerimizde uygulamaktayız.

Projelerimizde yalnızca müteahhit olarak çalışmalarımızın yanında tasarım, imalat ve montajını (design and build) yaptığımız da bir çok proje bulunmaktadır.

Geleneksel olarak endüstriyel yapılarda kullanılagelen çelik yapılar, 1999 depreminde çelik yapıların gösterdiği üstün performansın görülmesi üzerine konut yapılarında da yaygın olarak kullanılmaya başlamış, firmamız da çelik konut inşaatları uygulamıştır.

Türkiye'de ürün çeşitliliğinin artması ve Avrupa profillerin kolayca bulunabilir olması, kutu kesitlerde ürün çeşitliliğinin ve kalitesinin artması, St 37 yanında St 52 çeliklerin de piyasaya çıkmış olması Türkiye'de çelik yapı tasarımının da önünü açmış olup bu trendin önümüzdeki yıllarda daha da artarak devam edeceği görülmektedir.